Ile kosztuje przeprowadzka i jak ją zorganizować?

Przeprowadzka przeprowadzce nie równa – w końcu o ile prościej jest zmienić mieszkanie będąc studentem, a o ile trudniej jest przenieść się z domu, w którym mieszkało się całe życie do nowego lokum, oddalonego od poprzedniego mieszkania o setki kilometrów. Jako singiel wynajmujący mieszkanie  możemy spakować swój dobytek w ciągu jednego dnia i przewieźć go samochodem jednym kursem, ale już pakując tony ubrań, kuchenne wyposażenie, meble i sprzęty AGD, zdecydowanie potrzebujemy pomocy i specjalnego sprzętu, w tym zwłaszcza dużego pojazdu. Wtedy pojawia się natomiast pytanie: ile kosztuje firma przeprowadzkowa?

Ile płaci się za przeprowadzkę i od czego to zależy?

Skorzystanie z usług firmy przeprowadzkowej to dobre rozwiązanie, jeśli nie mamy czasu na pakowanie, musimy przewieźć dużo rzeczy, zwłaszcza tych wielkogabarytowych lub gdy nie dysponujemy żadnym większym pojazdem. Wyszukiwanie w sieci hasła „przeprowadzki cena za kilometr” nie pomoże jednak w znalezieniu odpowiedzi na pytanie, ile kosztuje przeprowadzka. Taki koszt liczony jest bowiem przede wszystkim godzinowo, a dodatkowo zależy od wielu czynników. Istotne jest to, ilu pracowników zaangażowanych będzie w przeprowadzkę, jakich pojazdów trzeba będzie użyć, ile materiałów do pakowania zostanie wykorzystanych, a także jak daleko trzeba będzie spakowane rzeczy zawieść. Wiele firm przeprowadzkowych oferuje swoim klientom różne pakiety usług. Odpowiedź na pytanie „ile kosztuje przeprowadzka Warszawa?” uzależniona będzie zatem od tego, czy:

 • samodzielnie spakujemy rzeczy,
 • ograniczymy ilość dobytku, pozbywając się przedmiotów niepotrzebnych, nieużywanych, zniszczonych,
 • przewieziemy część rzeczy samodzielnie,
 • posegregujemy i przygotujemy rzeczy do transportu.

Wycena przeprowadzki to kwestia złożona, ale jedno jest pewne – im więcej pracy klient wykona samodzielnie, tym krócej pracować będą pracownicy firmy przeprowadzkowej, a koszt pomocy jednej osoby to zwykle kwota kilkudziesięciu złotych za godzinę. Warto zatem poświęcić nieco czasu i przygotować się do przeprowadzki najlepiej jak to możliwe. 

Jak zorganizować sprawną przeprowadzkę?

Jeśli wiemy już, że podczas przeprowadzki będziemy korzystać z usług profesjonalnej firmy, powinniśmy nawiązać z nią kontakt na co najmniej 2 miesiące przez planowanym terminem i ustalić wstępne warunki współpracy. O potwierdzenie tych ustaleń należy zadbać natomiast około 2 tygodnie przed datą przeprowadzki. W tym czasie przyszły klient firmy przeprowadzkowej powinien jak najwięcej pracy wykonać na własną rękę – jeśli chce oszczędzić i dysponuje odpowiednią ilością czasu. Oto, co z pewnością warto zrobić przed przeprowadzką:

 • posegregować posiadany dobytek, sprzedać rzeczy niepotrzebne, wyrzucić rzeczy zniszczone,
 • zaprzestać robienia zapasów kosmetyków, chemii sprzątającej, żywności – warto dążyć do zużycia tych już posiadanych,
 • gruntownie wysprzątać mieszkanie,
 • spakować samodzielnie rzeczy, których używa się najrzadziej,
 • spakować torbę, w której znajdą się rzeczy najpotrzebniejsze, niezbędne każdego dnia,
 • rozmrozić lodówkę i zamrażarkę (i umyć),
 • zgłosić zmianę adresu w banku, w zakładzie pracy, w urzędach,
 • wypowiedzieć umowę z dostawcami mediów.

Kartony do pakowania można z reguły wypożyczyć od wybranej firmy transportowej. Korzystając z nich, warto pamiętać o skrupulatnym oznaczaniu i numerowaniu pudeł, co ułatwi kontrolowanie całego procesu i późniejsze wypakowywanie rzeczy na miejscu. Obawiając się niedostatecznego zabezpieczenia przedmiotów przed zniszczeniem, lepiej powierzyć to zadanie profesjonalistom z firmy przeprowadzkowej.

Oferujemy przeprowadzki biur w Warszawskich dzielnicach