Skąd wziąć kartony do przeprowadzki? Wszystkie dostępne rozwiązania

Kartony to z pewnością najwygodniejsze i najbardziej uniwersalne akcesoria przeprowadzkowe, nadające się do pakowania wszelkiego typu przedmiotów, niekiedy po ich obowiązkowym uprzednim zabezpieczeniu. Jeśli musimy spakować w nie całe mieszkanie, będziemy potrzebować naprawdę wielu egzemplarzy, co z reguły rodzi pytanie: skąd wziąć kartony do przeprowadzki? Wbrew pozorom, mamy do wyboru całkiem sporo rozwiązań w tym zakresie, ale o wszystkich warto pomyśleć nawet na kilka tygodni przed planowanym pakowaniem. 

Kartony przeprowadzkowe za darmo

Kartony za darmo możemy otrzymać na dwa sposoby. Po pierwsze, prosząc o nie w dowolnym sklepie. Po drugie, zbierając pudełka, w których otrzymujemy własne przesyłki. Ponieważ na drugie rozwiązanie często jest już za późno w momencie, kiedy dostrzegamy konieczność przygotowania większej ilości pudeł, najlepiej będzie skupić się na pierwszej metodzie, czyli na uzyskaniu kartonów od pracowników sklepu. Pudła wykorzystywane są w transporcie różnego typu towarów, ale z pewnością największa ich ilość pojawia się w sklepach spożywczych, zwłaszcza w dużych marketach. Jeśli znamy kogoś pracującego w takim miejscu, warto poprosić o odłożenie takich pudeł i odebrać je w dniu dostawy. Sklepy szybko pozbywają się bowiem takiej makulatury, dlatego kilka dni później prawdopodobnie już ich tam nie będzie. 

Nowe kartony przeprowadzkowe

Kiedy w grę wchodzi przeprowadzka kartony muszą być wytrzymałe i zróżnicowane pod względem rozmiaru. Te ze sklepu nie zawsze spełniają nasze oczekiwania w tym zakresie, dlatego czasami konieczny okazuje się zakup nowych pudełek. Zatem gdzie kupić kartony do przeprowadzki? Kartony przeprowadzkowe da się zamówić w sklepach internetowych, nawet w specjalnych pakietach z dodatkowymi akcesoriami jak taśma czy papier pakowy. To wygodne, choć kosztowe i nieekologiczne rozwiązanie. Jeśli jednak uprzemy się na zakup nowych pudeł, warto pamiętać, aby:

  • wybierać te wielowarstwowe, zwłaszcza do pakowania ciężkich lub delikatnych przedmiotów,
  • wybierać warianty w różnych rozmiarach, lepiej mniejsze niż bardzo duże, ponieważ albo okażą się za ciężkie do noszenia, albo nie wykorzystamy ich objętości w 100%.

Nowe kartony przeprowadzkowe warto obejrzeć i skontrolować przed użyciem tak samo, jak te używane. Często niezbędne okazuje się ich dodatkowe wzmocnienie za pomocą szerokiej taśmy, zwłaszcza od spodu.

Przeprowadzka i kartony w jednym, czyli usługa przeprowadzki

Kartony na przeprowadzkę można wypożyczyć również od firmy przeprowadzkowej, która niekiedy oferuje swoim klientom taką możliwość. W tym przypadku z pewnością będziemy mieli do wyboru mnóstwo różnej wielkości kartonów dobrej jakości, które przetrwały już niejedną podróż. Pracownicy firmy mogą też doradzić nam, jak należy pakować do nich poszczególne przedmioty i jak je zabezpieczyć. Jeszcze wygodniejszym rozwiązaniem może okazać się wybór usługi dwa w jednym, czyli zlecenie przeprowadzenia całej przeprowadzki – od pakowania, poprzez transport, aż po wypakowanie. W takim przypadku pudła kartonowe do przeprowadzki nie będą nam potrzebne, ponieważ pracownicy firmy sami zadbają o odpowiednie spakowanie całego dobytku. Nie będziemy zatem martwić się również o to, co zrobić z pudłami, które już wykorzystaliśmy. Takie wyjście z sytuacji będzie najlepsze dla osób, które nie mają czasu samodzielnie się pakować, nie dysponują odpowiednio dużym samochodem, obawiają się uszkodzenia wyposażenia w transporcie czy też muszą przeprowadzić się dosłownie na ostatnią chwilę. 

Oferujemy przeprowadzki biur w Warszawskich dzielnicach